اخبار ۰۵ دی ۱۴۰۱ - 23:00 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بیت کوین و ۱۰ بازگشت موفق قیمت؛ تاریخ تکرار می‌شود؟

بدون شک، سال 2022 برای بیت کوین سالی فاجعه‌بار بود. با این حال، این محبوب‌ترین ارز دیجیتال جهان در عمر کوتاه 12 ساله خود، بارها شاهد چنین چرخه‌های بزرگ سقوط و صعود قیمت بوده‌ است؛ آن هم در حالی که شکاکان و منتقدان هر بار مرگ بیت کوین را اعلام می‌کردند.

به گزارش بی‌این‌کریپتو، به نقل از صفحه ‌اعلان درگذشت وب‌سایت ۹۹بیت‌کوینز، مرگ بیت کوین تاکنون ۴۶۷ بار اعلام شده است. اولین گزارش مرگ بیت کوین مربوط به دسامبر ۲۰۱۰ (آذر ۱۳۸۹) و آخرین مورد نیز ۳۰ نوامبر ۲۰۲۲ (۹ آذر ۱۴۰۱) بوده است. سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) رکود بیشترین گزارش مرگ را به خود اختصاص داده است، زمانی که رسانه‌های بزرگ حداقل ۱۲۴ بار پایان عمر این دارایی‌ را اعلام کردند.

گری اسکیل، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی سازمانی ارزهای دیجیتال در جهان، ۱۰ حادثه‌ را مرور کرده و ادعا می کند در آن‌ها بیت کوین پس از سقوط فاجعه‌بار دوباره رشد کرده است و هیچ دلیلی وجود ندارد که این بار دیگر این کار را انجام ندهد.در حال حاضر، بیت کوین با قیمتی ۱۳۴درصد بیشتر از ۳ سال پیش معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۳

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۲ تا کنون ۶۳.۵درصد کاهش یافته است؛ در ۲۲ نوامبر (۱ آذر) به پایین‌ترین سطح چرخه نزولی خود، عدد ۱۵٬۷۰۰ دلار رسید. اما از آن زمان به بعد نوسانات قیمت کمی آرام شده و بازار به‌شکل رنج ادامه دارد.

تحلیلگران انتظار نداند که بازار صعودی تا اواسط سال ۲۰۲۳ آغاز شود. تا آن زمان، احتمالاً روند ثابت کنونی با امکان افزایش جزئی قیمت برای رسیدن به سطح ۲۰٬۰۰۰ دلاری ادامه خواهد داشت.

اگر روند تاریخی تکرار شود، رویداد هاوینگ بعدی بیت کوین در ماه مه ۲۰۲۴ (خرداد ۱۴۰۳) احتمالاً کاتالیزور اصلی برای شروع بازار صعودی خواهد بود. در دوره‌های گذشته، یک سال قبل از هاوینگ، شاهد رشد جزئی بازار پیش از شروع روند صعودی پس از نصف‌شدن پاداش استخراج بوده‌ایم.

مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

منبع سیگنال

 

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *