اخبار ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - 00:10 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

انتظارها برای رشد قیمت بیت‌کوین در هاوینگ ۲۰۲۴

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که هاوینگ بعدی بیت‌کوین می‌تواند باعث افزایش قیمت آن شود. با این حال، با کاهش درآمدها و پاداش‌ها، استخراج کنندگان ممکن است با فشار بیشتری مواجه شوند.

هاوینگ بعدی بیت‌کوین (BTC)، که انتظار می‌رود در سال ۲۰۲۴ رخ دهد، می‌تواند تأثیر مثبتی بر دارندگان آن داشته باشد. گفتنی است، طبق گزارش جدید Messari، هاوینگ بیت‌کوین می‌تواند روند صعودی تازه‌ای را در این رمزارز به وجود آورد.

پیش بینی قیمت در هاوینگ ۲۰۲۴

هاوینگ بیت‌کوین رویدادی است که پاداش استخراج تراکنش‌های این رمزارز را به نصف کاهش می‌دهد. همانطور که در تصویر بالا مشخص است، پدیده هاوینگ بیت‌کوین همیشه با جهش قیمت این رمزارز و افزایش لحظه‌ای آن همراه بوده است.

اگرچه این نصف شدن پاداش می‌تواند تأثیر مشابه سال‌های قبل را بر قیمت بیت‌کوین داشته باشد، ماینرها نیز ممکن است تحت تأثیر این رویداد قرار گیرند.

نصف شدن پاداش بیت‌کوین بر صنعت ماینینگ که در حال حاضر وضعیت مناسبی نیز ندارد، تأثیر منفی خواهد گذاشت. طبق گفته گلس‌نود، درآمد ماینرها در این لحظه به پایین‌ترین حد یک ماهه خود رسیده است.

همچنین به گفته گلس‌نود، هزینه‌های پرداختی به ماینرها نیز کاهش یافته و به پایین‌ترین حد یک ماهه آن رسیده است. این کاهش درآمد و کارمزد قبل از اثر نصف شدن پاداش‌ها می‌تواند تهدید جدی برای استخراج کنندگان باشد. برای اینکه استخراج سودآور باقی بماند، قیمت بیت‌کوین باید به سطوح بالاتر و جدیدی برسد.

جوانب مثبت و منفی بیت‌کوین

تا زمان نگارش این گزارش، چشم انداز بیت‌کوین حتی پس از هاوینگ آن، همچنان نامشخص به نظر می‌رسد. تعداد آدرس‌هایی که بیش از یک کوین را در خود جای داده بودند به ۱۹۲۰۰۰ آدرس رسیده است که علاقه فزاینده‌ای را از سوی سرمایه‌گذاران بزرگ به بیت‌کوین نشان می‌دهد.

برخلاف علاقه سرمایه‌گذاران بزرگ، تعداد معامله‌گرانی که صعود بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کنند کاهش یافته است. به طوری که در تصویر زیر مشاهده می‌شود، تعداد معامله‌گرانی که موقعیت خرید باز در بیت‌کوین داشتند در ماه گذشته کاهش داشته است.

عامل دیگری که می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارد، انگیزه دارندگان کوتاه مدت بیت‌کوین در موقعیت‌های فروش باشد.

اگرچه دارندگان بلندمدت بیت‌کوین تمایلی به فروش آن نداشتند، اما کاهش اختلاف بین آن‌ها و دارندگان کوتاه مدت، نشان می‌دهد که نگهدارندگان کوتاه مدت از معاملات خود سود بیشتری دریافت می‌کنند. اگر دارندگان کوتاه مدت تسلیم فشار فروش حاکم بر بازار شوند، کاهش قیمت بیت‌کوین تا انتها سال ۲۰۲۲ نیز بیشتر خواهد شد.

مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *