اخبار ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - 23:08 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

بازگشت بازار رمزارز و بیت کوین به بالای سطح حمایتی

بیت‌کوین، رمزارز پیشرو بازار، سرانجام از سطح مقاومت اصلی 17000 دلار عبور کرد و اکنون به سمت 17600 دلار می‌رود. به همین ترتیب، اتریوم، دومین ارز دیجیتال با ارزش، از مقاومت 1300 دلار عبور کرده و در راه رسیدن به 1350 دلار است.

بازار رمزارز امروز به رنگ سبز بود، زیرا ارزش بازار جهانی کریپتو در روز گذشته ۱.۵۸ درصد افزایش یافت و به ۸۶۵.۶۷ میلیارد دلار رسید. گفتنی است، در ۲۴ ساعت گذشته، حجم کلی بازار کریپتو با ۵.۹۱ درصد رشد به ۳۲.۲۴ میلیارد دلار رسیده است.

حجم کلی بازار دیفای ۲.۴۲ میلیارد دلار است که ۷.۴۹ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد. همچنین حجم کلی تمام استیبل‌کوین‌ها ۲۹.۱۹ میلیارد دلار است که ۹۰.۵۲ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار کریپتو را تشکیل می‌دهد.

روند قیمت بیت‌کوین

قیمت فعلی بیت‌کوین ۱۷۳۳۲ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۹ میلیارد دلار است. در طول ۲۴ ساعت گذشته، بیت‌کوین بالای ۱.۵ درصد افزایش داشته است. این رمزارز در CoinMarketCap در حال حاضر با ارزش بازار زنده ۳۶۳ میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد که بالاتر از سطح ۳۵۷ میلیارد دلار دیروز است.

بیت‌کوین از محدوده معاملاتی ۱۶۸۰۰ تا ۱۷۲۵۰ حرکت صعودی خود را آغاز کرد. در حال حاضر، اندیکاتورهای RSI و MACD در محدوده مثبت قرار دارند. همچنین میانگین متحرک ۵۰ روزه بیت‌کوین، قیمت را در سطح ۱۶۸۰۰ دلار پشتیبانی می‌کند.

نکته مثبت این است که بیت‌کوین به سطح مقاومت بعدی ۱۷۶۵۰ دلار نزدیک می‌شود و شکست بالای این سطح می‌تواند بیت‌کوین را به ۱۸۰۰۰ دلار برساند. اکنون، بیت‌کوین در بازه زمانی ۴ ساعته، درست بالاتر از خط روند صعودی ۱۷۰۰۰ دلار، یک کندل صعودی را تشکیل داده است.

از جنبه نزولی، حمایت بیت‌کوین در ۱۷۲۰۰ دلار باقی ماند. گفتنی است، شکست قیمت زیر این سطح می‌تواند بیت‌کوین را به ۱۷۰۰۰ دلار یا حتی پایین‌تر، تا سطح ۱۶۷۵۰ دلار برساند.

 

مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

 

 

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *