... امروز: سه شنبه - ۰۸ فروردین - ۱۴۰۲
اخبار ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - 00:06 زمان تقریبی مطالعه: 2 دقیقه
کپی شد!
0

شوک بازار رمزارز پس از قرارداد صرافی بایننس و FTX

خبر امضای قولنامه میان صرافی‌های بزرگ بایننس و FTX، بازار رمزارز را به شوک فرو برد و تاثیر آن در قیمت رمزارز‌های مختلف نمایان شد.
با اعلام خبر شب گذشته مبنی بر خرید صرافی FTX توسط بایننس، به بازار رمزارز‌ها شوکی وارد شد که تاثیرش در قیمت رمز‌ارزها نمایان شده است. از طرفی، سرمایه‌گذاران درباره‌ پیامد‌های آینده این خبر نگران هستند.

قرارداد FTX و بایننس

به دنبال مشکلات اخیر صرافی FTX در رابطه با بحران نقدینگی، بزرگترین صرافی جهان، بایننس، اقدام به خرید این صرافی با قولنامه‌ای غیرالزام آور (Non-binding LOI) کرده است. خبر این توافق، بازار رمزارز‌ را حیرت زده کرد، چرا که پیوستن دو نیروی بزرگ دنیای رمزارز‌ها باعث شیفت قدرتی بزرگی در این صنعت خواهد شد.

تاثیر‌پذیری قیمت‌ها

دنیای رمزارز‌ها در روز‌های اخیر تنش زیادی را به دنبال جدال دو صرافی بزرگ FTX و بایننس تجربه کرده است. جدال میان دو چهره‌ی شناخته شده دنیای رمزارز، سم بنکمن و چانگ پنگ ژائو، باعث شد قیمت بسیاری از رمزارز‌ها تحت تاثیر قرار بگیرد. با وجود اینکه خبر قرارداد توانست باعث بهبود کوتاه‌مدت بازار رمزارز‌ها شود، اما نتوانست سرمایه‌گذاران عصبانی را آرام کند. بیت‌کوین همچنان روند نزولی خود را ادامه‌ می‌دهد. بیت‌کوین ساعت ۱۱ شب گذشته، قیمت ۱۷۶۰۳ دلار را ثبت کرد که پایین‌ترین قیمت آن در ۵۲ هفته گذشته بوده است.
توکن بومی صرافی FTX نیز از شوک قیمتی ایمن نماند و بیش از ۸۰ درصد ارزش خود را تا به امروز از دست داده است. این توکن که FTT نام دارد، چهارشنبه هفته گذشته با قیمت ۲۶ دلار معامله می‌شد اما پس از پخش شدن خبر‌های مبتنی بر مشکلات نقدینگی صرافی FTX و عدم شفافیت صورت‌های مالی آن، به ۴.۴۷ دلار نزول کرده است. از طرفی رمزارز سولانا که توسط سم بنکمن حمایت می‌شود و او یکی از سرمایه‌گذاران آن است نیز، تحت تاثیر اخبار اخیر قرار گرفته است و از ۳۲ دلار در چهارشنبه هفته گذشته به قیمت ۲۰.۶۳ دلار سقوط کرده است.

آینده بازار رمزارز

خبر همکاری این دو صرافی، نااطمینانی زیادی را وارد بازار رمزارز‌ها کرده است. با وجود اعلام خبر قولنامه میان این دو صرافی، حرکت قیمت‌ رمزارز‌ها باعث نگرانی سرمایه‌گذاران شده است. نمونه‌ی آن بیت‌کوین است که شب گذشته به پایین‌ترین قیمت خود از سال ۲۰۲۰ رسید. هر دو مدیرعامل اعلام کرده‌اند که این قرارداد برای محافظت از کاربران دو صرافی انجام شده است، اما مفاد قرار‌داد هنوز به صورت دقیق مشخص نیست.
بایننس هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر آینده‌ی حساب‌های صرافی FTX منتشر نکرده است. با توجه به نوع قولنامه‌ی امضا شده، هنوز مشخص نیست که صرافی عظیم بایننس به طور کامل با FTX ادغام خواهد شد و یا اینکه FTX به فعالیت خود با همین عنوان ادامه خواهد داد.
مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

ریزش ادامه‌دار بازار رمزارز و نگرانی معامله‌گران

 

 

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *