اخبار ۱۸ آبان ۱۴۰۱ - 23:53 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

ریزش ادامه‌دار بازار رمزارز و نگرانی معامله‌گران

بازار کریپتوکارنسی به رنگ قرمز خود می‌ماند، در حالی که بیت‌کوین تلاش می‌کند بالای ۱۷هزار و ۵۰۰ دلار بماند، اتریوم در آستانه از دست دادن سطح ۱۲۰۰ دلار است.
ارزش بازار جهانی رمزارز در حال کاهش مداوم است به طوری که حجم کلی تمام استیبل‌کوین‌ها، ۹۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار رمزارز را تشکیل می‌دهند.

برترین برندگان و بازندگان آلت‌کوین

در ۲۴ ساعت گذشته بازار رمزارز، آلت‌کوین‌های صعودی کمی وجود داشتند. گفتنی است، باینری ایکس و PAX دو مورد از ۱۰۰ مورد رمزارز برتر بازار هستند. قیمت باینری ایکس بیش از ۲ درصد افزایش یافت و به ۱۴۵ دلار رسید، همچنین PAX با بیش از ۲ درصد افزایش در سطح ۱۷۰۰ دلار قرار گرفت.
توکن FTX (FTT) بیش از ۸۰ درصد از ارزش خود را در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل شایعات ورشکستگی FTX از دست داده است. رمزارز Aptos (APT) با ۲۱ درصد کاهش به ۴.۸ دلار رسید، در حالی که Chiliz (CHZ) با ۱۶ درصد کاهش به ۰.۲۰ دلار سقوط کرد.

روند بیت‌کوین و ادامه ریزش

تا لحظه نگارش این گزارش قیمت فعلی بیت‌کوین ۱۷۷۵۰ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته ۱۱۵ میلیارد دلار است. بیت‌کوین بیش از ۶ درصد و در هفت روز گذشته بیش از ۱۰ درصد ارزش خود را از دست داده است. این رمزارز در CoinMarketCap در حال حاضر با ارزش بازار زنده ۳۵۱ میلیارد دلار در رتبه اول قرار دارد که از ۳۷۸ میلیارد دلار دیروز کاهش ارزش محسوسی را تجربه کرده است.
از نظر تکنیکال، بیت‌کوین تمام سطوح پشتیبانی قبلی ذکر شده در پیش‌بینی قیمت را نقض کرده است. بیت‌کوین در حال حاضر حمایت فوری در سطح ۱۷۵۰۰ دلار احساس می‌کند و سطح حمایت بعدی آن در ۱۷۱۵۰ آخرین سنگر محکم گاوها است.
بسته شدن روند نزولی نشان می‌دهد که روند فروش احتمالاً ادامه خواهد داشت، بنابراین باید مراقب حمایت ۱۷۵۰۰ دلار باشیم. بسته شدن زیر این سطح ممکن است شرایط را برای گاوها سخت و منجر به فروش بیشتر شود.
شاخص‌های پیشرو مانند RSI ،MACD و میانگین‌های متحرک ۵۰ روزه نشان دهنده روند نزولی قیمت هستند. بیت‌کوین ممکن است با مقاومت فوری در ۱۸۲۰۰ دلار و سپس ۱۸۶۰۰ دلار مواجه شود. در صورت عبور قیمت از این سطح، قیمت ۱۹ هزار دلار می‌تواند بازگشت بیت‌کوین را ببیند.

روند قیمت اتریوم

روز چهارشنبه، دومین ارز دیجیتال ارزشمند، اتریوم در ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۲۰ درصد و در هفت روز گذشته بیش از ۲۸ درصد سقوط داشته است و در سطح ۱۲۰۰ دلار معامله می‌شود. این رمزارز در CoinMarketCap، اکنون با ارزش بازار زنده ۱۵۹ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد.
در جهت نزولی اولین حمایت مهم اتریوم، سطح ۱۱۰۰ دلار است که در صورت از دست رفتن آن، ادامه روند نزولی، قیمت را می‌تواند به نزدیک ۱۰۰۰دلار برساند.
در صورتی که قیمت بتواند بالای سطح ۱۲۰۰ دلار خود را تثبیت کند، برای مدت کوتاهی این روند نزولی شاید به تعویق بیفتد. اگر قیمت روند معکوسی را پیش بگیرد، مقاومت‌های اولیه آن ۱۲۴۸ دلار و سپس ۱۲۹۸ دلار هستند.
گفتنی است، RSI و MACD نیز در منطقه فروش قرار دارند و تشکیل یک شمع نزولی نشان دهنده امکان ادامه فروش بیشتر در این رمزارز است.

بایننس FTX را می‌خرد

چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس در توییتر درباره این خرید صحبت کرد و نوشت: «امروز بعدازظهر، FTX  از ما درخواست حمایت کرد.» ما با کمبود شدید پول نقد مواجه هستیم. برای اطمینان از ایمنی کاربران خود، ما یک LOI غیر الزام آور را امضا کرده‌ایم تا بتوانیم FTX را به طور کامل خریداری کنیم و فشار مالی را کاهش دهیم.
از آنجایی که بایننس این گزینه را دارد که در هر زمانی قرارداد را فسخ کند، سرمایه‌گذاران FTT در FUD (ترس، عدم اطمینان و شک) باقی می‌مانند و به طور کلی سوگیری نزولی معاملات را همچنان حفظ می‌کنند.
مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

 

 

 

منبع:تجارت نیوز

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *