اخبار ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - 23:28 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

استعفای بنیان‌گذار پولکادات

گاوین وود، یکی از بنیان گذاران پلتفرم پولکادات، شب گذشته خبر استعفای خود از سمت مدیرعاملی را اعلام کرد. در این اعلامیه، مدیرعامل جایگزین او نیز معرفی شده است.

گاوین وود کیست؟

گاوین وود (Gavin Wood)، برنامه نویس کامپیوتر ۴۲ ساله و اهل کشور انگلستان است. او مدرک دکترای خود را در سال ۲۰۰۵ دریافت کرده است و در شرکت مایکروسافت به عنوان مهندس و دانشمند تحقیقاتی فعالیت کرده است. او در فناوری‌های متعددی، نقش اساسی ایفا کرده است. وود از بنیان‌گذاران شبکه اتریوم، زبان برنامه‌نویسی شی‌ءگرا به نام Solidity و تکنولوژی Parity است. تکنولوژی Parity, از زیرساخت‌‌های اصلی اکوسیستم اتریوم، بیت‌کوین، Zcash و پولکادات است و به گسترش آنها کمک می‌کند.

مسیر شغلی گاوین وود

این مهندس انگلیسی، فعالیت خود را به عنوان دانشمند تحقیقاتی در مایکروسافت آغاز کرد. او در سال ۲۰۱۴ به ساخت اتریوم به عنوان کامپیوتری برای کل جهان پرداخت. وود سپس زبان برنامه‌نویسی اتریوم با نام سالیدیتی را نوشت و به عنوان اولین مدیر ارشد فناوری بنیاد اتریوم شروع به فعالیت کرد. گاوین وود با کمک جوتا استینر، تکنولوژی Parity را پدید آورد. او در سال ۲۰۱۴، بر مفهوم وب۳ متمرکز شد و بنیاد غیرانتفاعی Web3 را بنا کرد.
این مهندس، در نهایت در سال ۲۰۱۶ از اتریوم جدا شد. او در سال ۲۰۱۷، همراه با چند نفر دیگر، پولکادات را به کمک موسسه web3 و تکنولوژی Parity طراحی و ایجاد کرد. گاوین وود با کمک پیتر زابان، شبکه پولکادات را بنیان‌گذاری کرد. شبکه پولکادات (Polkadot) یک پروژه متن باز (اوپن سورس) است که توسط بنیاد اینترنت نسل سوم (وب۳) ایجاد شده است.

استعفای گاوین وود

در اعلامیه‌ای که در ۲۹ مهر ۱۴۰۰ منتشر شده است، گاوین وود اعلام کرد که هیچ‌گاه علاقه‌ای به سمت مدیرعاملی نداشته است و نمی‌تواند تا ابد در این جایگاه بماند. سمت او به عنوان مدیرعامل موقت بوده است و در‌حال حاضر قصد دارد که فعالیت‌اش را به عنوان سهامدار ادامه دهد. گاوین وود خود را یک درون‌گرا می‌بیند.
از نظر وود، مدیرعاملی موفق است که بتواند از معرفی شرکتش به سهامداران و افراد لذت ببرد و همیشه در دسترس باشد. مدیرعامل نباید از حضور در جلسات متعدد و تماس‌های کاری خسته شود. گاوین وود خود را یک کدزن، طراح و متفکر می‌بیند و نه یک مدیرعامل با شخصیت رهبر. او همچنان به عنوان سهامدار و معمار اصلی در این شرکت باقی می‌ماند.

جایگزین گاوین وود

در متن اطلاعیه‌ای، وود اعلام کرده است که بیورن واگنر (Björn Wagner) جایگزین او خواهد شد. واگنر یکی از هم‌بنیان‌گذاران شرکت تکنولوژی Parity بوده است. جایگزین وود، دارای مدرک کارشناسی ارشد مکانیک و MBA است و از سال ۲۰۱۶ در شرکت تکنولوژی Parity به عنوان مدیر ارشد تجاری و هم‌بنیان گذار حضور داشته است.

تاثیر استعفا بر قیمت پولکادات

از زمان اعلام استعفای گاوین وود، قیمت پولکادات تا‌ زمان نگارش این گزارش حدود ۱.۳ درصد افت داشته است. اگر قیمت پولکادات در زیر سطح ۵.۸ دلار تثبیت شود، احتمال نزول قیمت به حدود سطح ۵.۷ دلار وجود خواهد داشت.

 

مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

 

 

 

منبع:تجارت نیوز

 

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *