اخبار ۰۴ مرداد ۱۴۰۱ - 16:40 زمان تقریبی مطالعه: 1 دقیقه
کپی شد!
0

روند نزولی بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد؟

در روز معاملاتی گذشته بیت‌کوین سطح ۲۲هزار دلار را از دست داد و کندل روزانه خود را زیر این قیمت بست. در شروع امروز نیز بیت‌کوین با سقوطی دیگر به زیر ۲۱هزار دلار نیز رسید. روند نزولی بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد؟

بیت‌کوین پس از رسیدن به سطح ۲۰هزار و ۸۷۰ واکنش نشان داد و در حال حاضر دوباره در بالای سطح ۲۱هزار دلار معامله می‌گردد. بیت‌کوین همچنان به روند نزولی خود ادامه می‌دهد. دامیننس بیت‌کوین اما کمی رشد را تجربه کرد و در سطح ۴۲٫۵درصد قرار دارد. شرایط نزولی بازار رمزارزها همچنان ادامه دارد؟

روند پیش‌روی بازار رمزارزها

در ادامه گزارش‌های روزهای گذشته، بیت‌کوین در روند نزولی خود همچنان قرار دارد و فعلا به نظر می‌رسد که قدرت خرس‌های بازار بیشتر باشد. حمایت بعدی بیت‌کوین درصورت نزول بیشتر سطح ۲۰هزار و ۵۰۰دلار است. مقاومت پیش‌روی بیت‌کوین در صورت صعود دوباره نیز سطح ۲۱هزار و ۴۰۰ دلار است که در صورت عبور موفقیت‌آمیز از آن حدود سطح ۲۱هزار و ۹۰۰ دلار، مقاومت مهم بعدی آن است.

به عقیده تحلیلگران، همچنان که بیت‌کوین به سطوح پایین‌تری می‌رسد، قیمت آن دوباره جذاب می‌شود و احتمال می‌رود در صورت کف سازی دوباره قیمت در سطح مشخصی، صعودی دیگر را از بیت‌کوین مشاهده کنیم. هرچند این تحلیل صرفا زمانی رخ خواهد داد که بیت‌کوین برای مدتی در سطح قیمتی مشخصی ثابت شود؛ پس این تحلیل ناگهانی رخ نمی‌دهد، بلکه باید صبر کرد تا بیت‌کوین در این سطح مشخص کف سازی لازم را انجام دهد.

دامیننس بیت‌کوین و روند نزولی آلت‌کوین‌ها

در ادامه روند نزولی بیت‌کوین، این شاخص از روز گذشته کمی رشد را تجربه کرده و الان در سطح ۴۲٫۵درصد قرار دارد. این شاخص که بیان کننده سلطه بیت‌کوین بر بازار رمزارزها است، با تحرکات خود، شدت نوسانات آلت‌کوین‌ها را نسبت به بیت‌کوین تفسیر می‌کند. در حال حاضر بیت‌کوین نزدیک به ۰٫۸درصد کاهش داشته که این میزان در برخی آلت‌کوین‌ها بیشتر و در برخی کمتر بوده‌است.

همانطور که در گزارش قبل، سطوح حمایت و مقاومتی را پیشنهاد کردیم، آلت‌کوین‌ها در ادامه حرکت نزولی بیت‌کوین به زیر ۲۱هزار دلار، به سطوح حمایتی پایین‌تر خود رسیدند و سپس واکنشی را داشته‌اند.

در حال حاضر اتریوم در سطح بالای ۱۴۰۰دلار قرار دارد. کاردانو نیز پس از برخورد با سطح ۰٫۴۶۳دلار، فعلا بالای آن قرار دارد و در حدود ۰٫۴۷دلار معامله می‌شود. سولانا نیز پس از نزول تا سطح ۳۵٫۵دلار، به این سطح واکنش نشان داد و الان در سطح ۳۶٫۲دلار قرار دارد. بایننس‌کوین نیز پس از برخورد به سطح ۲۴۰دلار، به سمت بالا حرکت کرد و در حال حاضر در حدود ۲۴۳دلار معامله می‌شود.

مهم ترین اخبار رمز ارز را در اخبار رمزین گیت بخوانید.

مطالب داغان
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.